مشاوره آنلاین روانشناسی

 

در برخی از شرایط، اتفاقات و موقعیت ها افراد نیاز به مشورت تخصصی دارند. این مشورت تخصصی توسط مشاوران و متخصصان حرفه ای ارائه می شود. مشغله زیاد زندگی در قرن حاضر، این امکان را از افراد بسیاری سلب می کند که بتوانند از خدمات مشاوره ای خوب بهره مند شوند.

کمبود وقت، دوری مسیر و نبودن مشاور مناسب در نزدیکی محل سکونت یا کار و موارد مختلف دیگر، افراد را از یک مشاوره خوب و کارگشا محروم می کنند. اینترنت امکانات خوب زیادی را برای کسب و کار های گوناگون ایجاد کرده است. مشاوره آنلاین روانشناسی یکی از خدمات مفید اینترنتی برای افراد مختلف محسوب می شود که خدمات آن توسط فریبا کیانی ارائه می شود.

 

مشاوره آنلاین برای چه کسانی مناسب است؟

در مواردی که شرایط بیمار خاص در نظر گرفته می شود؛ به عنوان مثال فرد سابقه مصرف مواد مخدر دارد، تمایلات شدید و جدی نسبت به خودکشی در شخص دیده می شود، بیمار حاضر به همکاری درست با روانشناس خود نیست، نیاز به تجویز دارو در کنار مشاوره وجود دارد یا در بیماری هایی که بررسی زبان بدن بیمار برای روانشناس اهمیت بالایی دارد، نمی توان از مشاوره غیر حضوری و مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده کرد.

به جز این موارد، در سایر شرایط و موقعیت ها می توان از مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده کرد. بهره بردن از مشاوره های اینترنتی یا آنلاین در همه زمینه ها مثل زوج درمانی ،درمان افسردگی و … محدودیت خاصی ندارند؛ ولی به طور ویژه برای افراد بسیار پر مشغله مانند کارمندان یا دانش آموزان بهترین انتخاب هستند. در مواقعی که زمان محدود باشد و نیاز به مشاوره وجود داشته باشد، مشاوره اینترنتی و آنلاین بهترین انتخاب خواهد بود.

برای افراد با ناتوانی های جسمی، استفاده از جلسات مشاوره حضوری با زحمت و دشواری بسیاری همراه است. این مشکلات می توانند فرد را از دریافت مشاوره منصرف کنند. در مشاوره آنلاین روانشناسی نیازی به حضور فرد در مکانی خاص وجود ندارد؛ بنابراین این افراد نیز امکان بهره مندی از بهترین جلسات مشاوره را خواهند‌ داشت.

 

مزایای دریافت مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین روانشناسی چه مزایایی دارد؟

 

مزایای دریافت مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین یا اینترنتی محدود به مکان خاصی نیست؛ بنابراین اگر مشاوری که نیاز دارید در نزدیکی محل کار یا اقامت شما مطبی ندارد، به راحتی می توانید از مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده کنید. نیاز نداشتن به حمل و نقل یا جا به جایی می تواند تأثیر زیادی در آرامش شما برای بهتر و راحت تر بیان کردن مشکلاتتان، داشته باشد. همین طور برای افرادی که در مناطق دور افتاده زندگی می کنند، دسترسی به اینترنت و فضایی خلوت، راحت تر از یافتن مشاور کار بلد و روانشناس مناسب است.

یکی دیگر از فایده های بزرگ مشاوره اینترنتی، تعیین زمان جلسات توسط خود شخص است. در چنین حالتی نیاز ندارید تمامی برنامه های خود را تغییر دهید تا بتوانید از خدمات مشاوره بهره مند شوید. این امکان وجود خواهد داشت که از زمان های خالی خود برای دریافت مشاوره استفاده کنید.

هزینه کلی مشاوره شما به عوامل بسیاری مانند موضوعی که برای آن نیاز به مشاوره دارید، مدت زمان هر جلسه مشاوره، تعداد جلسات مورد نیاز و مواردی این چنینی بستگی دارد؛ با این حال هزینه جلسات مشاوره آنلاین روانشناسی از جلسات حضوری در هر زمنیه ای مانند درمان اضطراب و … ارزان تر خواهد بود.

 

خدمات روانشناسی فریبا کیانی

 

مرسوم می باشد در مشاوره های حضوری، مگر در شرایطی خاص، هفته ای یک جلسه برای مشاوره در نظر گرفته می شود. در مشاوره های آنلاین محدودیتی وجود ندارد. شما می توانید چند بار در یک روز یا چندین روز در هفته از مشاوره استفاده کنید. در مشاوره های آنلاین می توان از ارسال پیام یا ایمیل، ارسال صدا، تماس یا گزینه های دیگر استفاده کرد.

 

از مزایای مهم مشاوره آنلاین روانشناسی‌‌ فراهم شدن بستر مناسب برای افرادی خواهد بود که به هر دلیل نمی توانند رو در رو مشکلات خود را مطرح کرده یا با روانشناس صحبت کنند. همین طور برخی افراد به دلیل داشتن شرایط روحی خاص و ناشی از حادثه ای آزار دهنده، از حضور در محل جلسات خودداری می کنند. مشاوره اینترنتی این مشکلات را از سر راه بیمار یا اطرافیان او بر می دارد.

 

اصول مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین روانشناسی چه اصولی دارد؟

 

اصول مشاوره آنلاین روانشناسی

در مشاوره آنلاین روانشناسی مهم ترین نکته ای که باید مد نظر قرار دهید، اطمینان داشتن به مشاور است. برای یک مشاوره آنلاین ثمر بخش باید از روانشناسی کمک بگیرید که بتوانید به او اعتماد کرده و مشکل خود را در هر زمینه ای مثل درمان بی خوابی و … کامل مطرح کنید.

برای جلسات مشاوره آنلاین باید زمانی را در نظر بگیرید. در این بازه زمانی یا قبل و بعد آن، نباید برنامه فشرده ای داشته باشید؛ زیرا به آرامش و راحتی خیال در جلسات مشاوره نیاز خواهید داشت. برای اینکه بتوانید بدون نیاز به حذف کردن بخش هایی از مشکل یا حرف های خود با روانشناس صحبت کنید، باید تنها باشید. به این منظور اگر افراد دیگری در محل هستند، از آن ها بخواهید در زمان جلسه مشاوره شما را تنها بگذارند.

تمام جزئیات مشکل یا موضوع مورد نظرتان را با روانشناس خود در میان بگذارید. سعی کنید تا جای ممکن توصیه هایی که در طی مشاوره آنلاین روانشناسی به شما ارائه می شوند یا نکات گفته شده توسط مشاور را یادداشت کنید. قبل از شروع جلسات مشاوره از اتصال مناسب به اینترنت مطمئن شوید. بهتر است از اینترنت پر سرعت استفاده کنید.

 

حفظ حریم خصوصی افراد در مشاوره آنلاین روانشناسی
آیا حریم خصوصی افراد در مشاوره آنلاین روانشناسی حفظ می شود؟

 

حفظ حریم خصوصی افراد در مشاوره آنلاین

بزرگ ترین نگرانی افرادی که قصد دارند از مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده کنند، حفظ حریم خصوصی است. به طور قطع باید از مشاوران و روانشناسانی برای دریافت مشاوره آنلاین استفاده کنید که متخصص باشند. این افراد برای فعالیت های خود مجوز دارند؛ پس باید به تعهدات کاری خود پایبند باشند.

یکی از این تعهدات و در واقع یکی از مهم ترین آن ها، حفظ حریم خصوصی افراد مراجع، بیماران یا خانواده آن ها است؛ به همین دلیل اهمیت ندارد که مشاوره شما آنلاین باشد یا حضوری، مشاور و روانشناس ملزم به حفظ حریم خصوصی شما خواهد بود؛ بنابراین دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.

 

برای چه مشکلاتی می توان از مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده کرد
آیا برای همه مشکلات می توان از مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده کرد؟

 

برای چه مشکلاتی می توان از مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده کرد

اگر شرایط بیماری خاص نباشد، نیاز به تجویز دارو وجود نداشته باشد یا مشکل از شدت و جدیت بالایی برخوردار نباشد، استفاده از مشاوره آنلاین روانشناسی امکان پذیر است. با این وجود در برخی شرایط استفاده از مشاوره های اینترنتی و آنلاین از مشاوره های حضوری ثمر بخش تر خواهد بود.

یکی از مواقعی که استفاده از مشاوره آنلاین از مشاوره حضوری بهتر است، مشاوره درسی یا مشاوره کنکور می باشد. همین طور مشاوره هایی که شرایط روحی دانش آموز را بهبود می بخشند، در حالت آنلاین و غیر حضوری بازدهی بهتر و بیشتری دارند. در چنین مشاوره هایی می توان به راحتی با خانواده دانش آموز نیز در ارتباط بود.مورد دیگری که می توان برای آن از مشاوره آنلاین روانشناسی بهره برد، مشاوره خانواده یا مشاوره ازدواج است.

در مشاوره خانواده، برخی شرایط اضطراری نیاز به مشورت سریع با یک روانشناس دارند. در چنین شرایطی مشاوره های آنلاین کمک کننده هستند. در مشاوره های پیش از ازدواج، استفاده از خدمات غیر حضوری و اینترنتی به مراحل قبل از ازدواج سرعت بیشتری می بخشد.

اگر با مشکلاتی مانند اضطراب، افسردگی، سوگ از دست دادن عزیز، مشکلات شغلی یا درگیری در روابط، کم بودن عزت نفس یا وسواس های فکری و رفتاری رو به رو هستید، هر زمان که نیاز به صحبت کردن داشتید، می توانید از مشاوره های آنلاین و اینترنتی استفاده کنید.همچنین با فریبا کیانی می توانید دوره های آموزش مدیتیشن را تهیه کرده و از آن استفاده کنید.

 

مشاوره روانشناسی آنلاین
دریافت مشاوره آنلاین روانشناسی برای افراد خارج از کشور

 

مشاوره روانشناسی آنلاین روانشناسی برای افراد خارج از کشور

بهترین حس در زمان مشاوره، هم زبان بودن است. افرادی که مهاجرت می کنند، به زبان کشور مقصد تسلط کافی دارند. به طور یقین در کشور مقصد مشاورینی خوب یافت می شوند؛ ولی صحبت کردن از مشکلات با یک هم زبان و هم فرهنگ آرامش بیشتری به دنبال دارد. از آن جایی که برای مشاوره آنلاین روانشناسی محدودیتی برای زمان و مکان وجود ندارد، هم وطنانی که ساکن خارج از کشور هستند، به راحتی می توانند از خدمات مشاوره روانشناسی بهره مند شوند.

مشاوره آنلاین خارج از کشور یکی از راه‌های مشاوره بسیار پرکاربرد در این روزها است. بسیاری از افراد که به دلایل متعددی به مشاوره حضوری دسترسی ندارند می‌توانند با مشاوره آنلاین مشکل خود را برطرف کرده و در واقع به روان درمانگر مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند.

یکی از دلایل مراجعه کردن افراد به مشاوره آنلاین موضوع مهاجرت در این سال‌ها است. بسیاری از افرادی که از کشور خود مهاجرت می‌کنند در سال‌های ابتدایی مهاجرت خود با مشکلاتی مواجه خواهند شد و این مشکلات برایشان دردسرهای بسیار فراوانی خواهد داشت. بسیاری از آنان نمی‌توانند به راحتی با زبان کشور مقصد مسلط شوند و همین موضوع امکان استفاده از روانشناسان کشور مقصد را به حداقل می‌رساند.

برای این منظور من به شما پیشنهاد می‌دهم که به مشاوره آنلاین روانشناسی مراجعه کنید و از مزیت‌هایی که دارد بهره ببرد.

 

شرایط مشاوره آنلاین روانشناسی
دریافت مشاوره آنلاین روانشناسی چه شرایطی دارد؟

 

در چه موقعیتی افراد از مشاوره خارج از کشور استفاده می‌کنند؟

در مسائل روانشناسی، موضوعات فرهنگی بسیار دخیل هستند و بسیاری از افرادی که به روانشناس مراجعه می‌کنند در صورتی می‌توانند درمان مناسب بگیرند که رواندرمانگر به مشکلات فرهنگی که در آن رشد کرده‌اند مسلط باشد. علاوه بر همه‌ی این‌ها زمانی که شما با یک روانشناس هم ملیت خودتان مشاوره می‌گیرید می‌توانید با این فرد بیشتر احساس نزدیکی و درک شدن را تجربه کنید.

تصور کنید فردی پس از مهاجرت دچار افسردگی شده است که بهترین پیشنهاد مشاوره آنلاین روانشناسی است. تمامی این عوامل دلایلی می‌شود که شما دل‌تان بخواهد با یک روانشناس هم ملیت خود از طریق مشاوره آنلاین خارج از کشور در ارتباط باشید. 

دلایل مهم برای مراجعه به مشاوره آنلاین روانشناسی خارج از کشور

دلایل متعدد و مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود افرادی که خارج از کشور زندگی می‌کنند به مشاوره آنلاین مراجعه کنند، همچنین با بررسی هزینه‌های مشاوره آنلاین روانشناسی افراد می‌توانند مناسب‌ترین مشاوره خود را انتخاب کنند. در ادامه به برخی از این دلایل اشاره می‌کنیم.

رفع احساس تنهایی و دوری از نزدیکان با مشاوره آنلاین روانشناسی

بسیاری از کسانی که به مشاوره آنلاین خارج از کشور مراجعه می‌کنند کسانی هستند که برای تحصیل، کار یا حتی زندگی به خارج از کشور رفته‌اند و این افراد با معضل دوری از خانواده هایشان مواجه شده‌اند. این افراد در واقع نمی‌توانند خود را به راحتی با احساس تنهایی و دوری از وطن وفق دهند و همین موضوع سبب ایجاد احساسات سخت و دردناکی برایشان می‌شود که از طریق مشاوره آنلاین خارج از کشور قادر خواهند بود با یک روان درمانگر خبره در رابطه مشورت کند و خود را اندکی از این فشار درونی بیرون کشیده و آزاد کنند. 

تطبیق با فرهنگ جدید 

تطبیق فرهنگی گاهی یکی از سخت‌ترین مراحل پس از مهاجرت است. افرادی که مهاجرت را انتخاب می‌کنند این را به خوبی می‌دانند که گاه تا مدتی و حتی برای همیشه قادر نخواهند بود با بخشی از تفاوت‌های فرهنگی کشور مبدا و مقصد کنار بیایند و این موضوع سبب ایجاد تناقضات روانی فراوانی برای آن‌ها خواهد شد که این موضوع نیاز به روانشناس را برای آن‌ها بسیار مهم کرده و سبب می‌شود بخواهند از مشاوره آنلاین روانشناسی خارج از کشور استفاده کنند.

علاوه بر این‌ها گاهی افرادی در تطبیق فرهنگی با ابهام و گیجی مواجه شده و قادر نخواهند بود یک سبک زندگی منسجمی را برای خود ایجاد کنند که همین امر نیز در مراجعه این افراد به مشاوره آنلاین بسیار مهم است. 

 

زوج درمانی

ازدواج با فردی غیر ایرانی 

گاهی افرادی که مهاجرت می‌کنند در خارج از کشور با یک فرد غیر ایرانی آشنا شده و قصد دارند که با آن فرد ازدواج می‌کنند. این افراد در واقع نمی‌توانند به درستی تشخیص دهند چگونه باید مشکلات و تفاوت‌های فرهنگی را در این ازدواج پوشش دهند و حتی خود را بسیار سردرگم می‌یابند. علاوه بر اینکه گاهی اصلا نمی‌توانند تشخیص بدهند که این ازدواج می‌تواند درست باشد یا خیر.

شما هنگامی که با این معضلات مواجه می‌شوید نیاز ضروری به یک روانشناس از فرهنگ خود دارید تا بتوانید در مورد مسائلی که به علت تفاوت‌های فرهنگی برای‌تان ایجاد شده است به درستی راهنمایی شوید. 

اضطراب ناشی از جمع و جور کردن مسئولیت زندگی در کشور جدید 

یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که مهاجرین با آن مواجه می‌شوند. شما هنگامی که مهاجرت می‌کنید در واقع باید زندگی خود را دوباره از نو بسازید. بسیاری از بخش‌های زندگی‌تان که قبلا قادر به تسلط بر آن‌ها بودید را دوباره از نو بسازید و بر بسیاری از جنبه‌های زندگی تان مسلط شوید. در واقع شروع یک زندگی دوباره بسیار مشکل و گاه اضطراب برانگیز می‌تواند باشد؛ به همین دلیل بهتر است که شما برای اینکه بتوانید بر زندگی جدید خود مسلط شوید به یک روانشناس از طریق مشاوره خارج از کشور که شما را در حل کردن بحران‌های زندگی جدید کمک کند مراجعه کنید. 

انتخاب روان درمانگر قبلی 

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند، اگر با مشکلی مواجه شوند ترجیح می‌دهند در کشور فعلی خود به روان درمانگر مراجعه نکنند؛ با این ذهنیت که مراجعه به روانشناس در کشور جدید ممکن است با پروسه‌ی مهاجرت آن‌ها آشنا نباشد و این افراد نتوانند مسیر درمانی را کامل کنند. در صورتی که اگر فرد بداند که می‌تواند بعد از مهاجرت نیز از طریق مشاوره آنلاین خارج از کشور به ادامه روند درمان خود برسند با خیال راحت به درمان می‌پردازند و این امکان برایشان فراهم است که همیشه روان درمانگر خود را کنارشان داشته باشند.

 افرادی که دائما در سفر هستند 

این روزها بسیاری از مشاغل نیاز به سفر مداوم و همیشگی دارد. عده‌ی زیادی از افرادی که چنین شغل‌هایی دارند شاید هیچ زمان نتوانند به یک پروسه‌ی روان درمانی حضوری وارد شوند؛ زیرا زمان‌های بسیار زیادی از سال را در کشور خود نیستند. یکی از شغل‌هایی که این روزها بسیار رایج است بلاگر سفر، لیدر تور و کلیه فعالیت‌هایی است که به نوعی با سفر در ارتباط است.

در واقع مشاوره آنلاین روانشناسی خارج از کشور این امکان را برای شما فراهم می ‌آورد که بتوانید از این طریق روان درمانگر خود را همیشه در کنار خود داشته باشید. عده‌ای از افرادی که به شغل تجارت مشغول هستند از طریق مشاوره آنلاین خارج از کشور قادر خواهند بود به این امکان دسترسی پیدا کرده و مشکلاتشان را حل کنند. 

هزینه مشاوره یکی از مهم‌ترین مسائلی است که بر انتخاب مشاور تاثیرگذار است. بسیاری از افرادی که به روانشناس مراجعه می‌کنند به این دلیل که نمی‌توانند هزینه‌های درمان را متقبل شوند، درمان خود را ناتمام رها می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود کسانی که با هزاران امید و آرزو به مطب روانشناس مراجعه می‌کنند، به نتیجه نرسند و گاهی اوقات حتی با شرایط روانی بدتری روند درمان را رها کنند.

زمانی که شما با یک درمانگر در ارتباط درمانی قرار می گیرد و حمایت مالی مناسب برای ادامه درمان ندارید نسبت به مسیر درمان نیز بسیار بی‌انگیزه و مقاوم خواهید شد؛ بنابراین توجه به هزینه‌ مشاوره‌ امری بسیار مهم و قابل توجه است.

 

مدیریت هزینه ها با مشاوره آنلاین روانشناسی
هزینه های مشاوره آنلاین روانشناسی با مشاوره حضوری چه تفاوتی دارد؟

 

چگونه با مشاوره آنلاین هزینه‌ها را مدیریت کنیم؟

استفاده از روان درمانی آنلاین، یکی از بهترین راهکارها برای مدیریت هزینه‌های روان درمانی است. حال در ادامه با ذکر چند نکته در می‌یابید که چرا مشاوره آنلاین روانشناسی مقرون به صرفه است؟

 • به طور کلی تعرفه مشاوره آنلاین در مقایسه با مشاوره حضوری مناسب‌تر است.
 • نوع مشاوره نیز بر نرخ آن بستگی دارد؛ به عنوان مثال مشاوره آنلاین ازدواج نسبت به مشاوره آنلاین تحصیلی گران‌تر است.
 • با استفاده از مشاوره آنلاین دیگر نیاز نیست بخشی از موجودی خود را برای هزینه‌های رفت و برگشت اختصاص دهید.
 • از آنجایی که استفاده از مشاوره آنلاین در مقایسه با مشاوره حضوری محدودیت خاصی ندارد و شما می‌توانید به راحتی به روانشناس مورد نظر خود دسترسی داشته باشید رغبت و اشتیاق بیشتری به ادامه روند درمان پیدا می‌کنید.
 • محدودیت زمانی ندارید، می‌توانید روزهایی که حجم کاری کمتری دارید و یا روزهایی که شیفت کاری شما با زمان مشاوره تناسب دارد را انتخاب کنید.
 • می‌توانید از هر جای ایران و هر نقطه‌ای از شهر که هستید با مشاور خود ارتباط برقرار کنید و از رهنمودهای وی نهایت استفاده را ببرید.

نکته: علاوه بر مشاوره آنلاین می توانید از چت مشاوره آنلاین نیز بهره‌مند شوید.آنچه گفته شد تنها قسمت محدودی از مزایای مشاوره آنلاین است، قطعا پس از دریافت مشاوره و مشاهده تاثیر آن در روند زندگی خود مزیت اصلی آن را درک خواهید کرد.به منظور اطلاع از تعرفه مشاوره آنلاین روانشناسی می‌توانید از طریق سایت کیانی و ارتباط با کارشناسان مربوطه از نرخ خدمات اطلاع یابید.

 

مشاوره آنلاین
هزینه مشاوره آنلاین

 

قیمت مشاوره آنلاین روانشناسی به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

هزینه‌های روان درمانی به فاکتورهایی همچون میزان تحصیلات درمانگر، رویکرد، مدت زمان درمان و غیره بستگی دارد. 

هزینه خدمات برای عزیزانی که قصد دریافت مشاوره آنلاین خارج از کشور را دارند بدین صورت است.

 • یک جلسه مشاوره به مدت 45 دقیقه حدود 10 دلار است.
 • روان درمانی‌ با رویکردهای شناختی – رفتاری بین 20 تا 30 دلار است.
 • در نهایت رویکرد روانکاوی حدود 30 دلار و گاها تا 50 دلار نیز می رسد.
 • در کنار این موارد هزینه‌های زوج درمانی نیز به دلیل حساسیت بالای آن بیشتر از سایر رویکردها است.

در ادامه هر کدام از فاکتورهای فوق به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

 • نوع مشکل مراجعه کننده 

نوع مشکل مراجعه کننده تاثیر بسزایی در هزینه مشاوره آنلاین دارد؛ به عنوان مثال هزینه‌های زوج درمانی بسیار بیشتر از هزینه درمان‌های انفرادی است، همچنین زوج درمانی به زمان بیشتری نیاز نیاز دارد و یا درمان اختلالات شخصیت در مقایسه با مشاوره تحصیلی و شغلی هزینه بیشتری دارد.نکته: در صورتی که برای حل مشکل مراجع و یا تسریع روند درمان نیاز به آزمون‌های روانی باشد، هزینه‌های آن جداگانه دریافت می‌شود.

 • شهرت درمانگر

دومین فاکتوری که می‌تواند قیمت مشاوره آنلاین را تحت تاثیر قرار دهد، میزان شهرت درمانگر است.گاهی برخی درمانگران به سبب شهرت بیشتری که دارند ویزیت بالاتری دریافت می‌کنند؛ در واقع شاید کمی بی‌انصافی باشد که ویزیت بیشتر را به شهرت یک درمانگر نسبت دهیم.وظیفه و رسالت اصلی تمامی روانشناسان بهبود اوضاع روانی شماست در نتیجه پختگی، علم، تجربه، صداقت و تعهد و حوه برقراری ارتباط است که بر ویزیت تاثیر می گذارد نه صرفا شهرت بیشتر.

 • مدت زمان درمان

مدت زمان درمان رابطه مستقیمی با رویکرد روانشناس دارد. هر چقدر مدت زمان درمان بیشتر شود قطعا هزینه‌های مشاوره آنلاین نیز افزایش می‌یابد.

 • رویکرد درمانگر

رویکرد مهم‌ترین عاملی است که بر نرخ مشاوره آنلاین تاثیر می‌گذارد. در روند درمان رویکردهای متعددی به کار گرفته می‌شوند که متناسب با میزان پیچیدگی و مدت زمان اجرا تعرفه‌های مختلفی دارند؛ به عنوان مثال CBT یک رویکرد درمانی است که زیر مجموعه رویکردهای رفتاری قرار می‌گیرد. در این رویکرد تعداد جلسات و مدت زمان درمان مشخص است و از لحاظ تعرفه نیز بسیار مقرون به صرفه است.

در مقابل در رویکرد روانکاوی مدت زمان درمان نامحدود است و هیچگاه نمی‌توان پایان درمان را مشخص کرد؛ ضمن اینکه این رویکرد بسیار عمیق است و شاید به همین علت تعرفه مشاوره آنلاین آن بیشتر از سایر موارد باشد.

 • محل درمان

معمولا هزینه مشاوره آنلاین روانشناسی در کلانشهرها و شهرهای بزرگ بیشتر از سایر مناطق است.

 

آیا مشاوره آنلاین روانشناسی ارزش هزینه دارد؟
مشاوره آنلاین روانشناسی

 

آیا اختصاص بخشی از درآمد برای هزینه مشاوره آنلاین روانشناسی بیهوده است؟

برای بسیاری از افرادی که با مشکلات روانی مواجه هستند و از طرفی مشکلات مالی را نیز تجربه می‌کنند، پرداختن به مشاوره امری بیهوده است؛ زیرا این افراد اینطور برآورد می‌کنند که هزینه‌های مشاوره نمی‌تواند برایشان مشکل ساز و دردسر آفرین باشد؛ اما این افراد در نظر نمی‌گیرند که برای سرو کله زدن با مشکلاتی که ناشی از زندگی با یک روان بیمار است قطعا هزینه‌های بیشتری را به همراه دارد که هزینه‌های درمان در مقایسه با آن‌ها بسیار ناچیز است.

شما با ده جلسه مراجعه به روانشناس می‌توانید وضعیت روان خود را بهبود ببخشید و به فردی فعال‌، با اعتماد به نفس و قوی تبدیل شوید.

به کمک روان درمانی می‌توانید سرمایه و موجودی خود را مدیریت کنید، از خریدهای نابجا بپرهیزید و حتی با مفهوم سرمایه گذاری آشنا شوید.مراجعه به روان درمانگر اگر چه در ابتدای امر برای ما هزینه‌هایی خواهد داشت؛ اما در ادامه سبب پیشرفت مالی و شغلی ما خواهد شد.افراد مختلف برای شناسایی مشکلات روانی که از درون‌شان نشات می‌گیرد باید به روانشناس مراجعه کنند تا بتوانند نسبت به نقاط ضعف و مشکلات خود آگاه شوند و من وجودی قوی‌تری بسازند.

 

هزینه مشاوره
هزینه مشاوره

 

نتیجه گیری

زندگی امروزی پیچیدگی های بسیاری با فضای اینترنت و دنیای مجازی دارد. دیگر این امکان وجود ندارد که بتوان زندگی را از دنیای اینترنت جدا کرد. همین همبستگی سبب می شود تا کسب و کار های زیادی مسیر خود را به دنیای اینترنت باز کنند. ذات حقیقی برخی مشاغل باعث خواهد شد تا این مسیر پر بار و مناسب تر باشد. یکی از خدمات مهم در دنیای اینترنت، مشاوره آنلاین روانشناسی است.

سرعت بالای این نوع مشاوره، دسترسی راحت، نبود محدودیت مکانی یا زمانی، حوزه تحت پوشش گسترده و هزینه مقرون به صرفه تنها بخشی از حسن های مشاوره های آنلاین و اینترنتی محسوب می شود.

 

فریبا کیانی | Fariba Kiani

برای رفع مشکلات درونی و درمان آن ها  تنها نیستید.

من، فریبا کیانی، در این مسیر شما را همراهی خواهم کرد.

فریبا کیانی | Fariba Kiani

برای رفع مشکلات درونی و درمان آن ها  تنها نیستید.

من، فریبا کیانی، در این مسیر شما را همراهی خواهم کرد.

 

اگر به مشکلاتی دچار شده اید که نیاز به مشورت فردی متخصص دارند یا در بازه ای از زندگی خود قرار دارید که نیاز به مشاوره را احساس می کنید، می توانید از مشاوره آنلاین دکتر فریبا کیانی استفاده کنید. شرایط استفاده از مشاوره آنلاین به طور کامل روی سایت درج شده است. همین طور پکیج های زیادی تهیه شده که برای داشتن حسی بهتر یا بر طرف کردن مشکلات کوچک، می توانید از آن ها استفاده کنید.

منبع: apa ، verywellmind

روانشناسی کیانی

سوالات متداول:

 • مزایای مشاوره آنلاین نسبت به مشاوره حضوری چیست؟

از مزایای مشاوره آنلاین روانشناسی می توان به نبودن ضرورت در رفت و آمد و امکان دریافت مشاوره از روانشناسان در شهر های دیگر و … می باشد.مشاوره آنلاین روانشناسی در تمام زمینه ها مثل درمان افسردگی و… مزیت های زیادی دارد که در این مطلب به صورت کامل آن را توضیح داده ایم.

 • آیا برای همه مشکلات می توان از مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده کرد؟

اگر شرایط بیماری خاص نباشد، نیاز به تجویز دارو وجود نداشته باشد یا مشکل از شدت و جدیت بالایی برخوردار نباشد، استفاده از مشاوره آنلاین روانشناسی امکان پذیر است. با این وجود در برخی شرایط استفاده از مشاوره های اینترنتی و آنلاین از مشاوره های حضوری ثمر بخش تر خواهد بود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید